W sobotę, 23.02.2019 w pracowni masażu CKPiU w Górze, odbył się 8 - godzinny kurs "kinesiotapingu", czyli inaczej plastrowania dynamicznego.

W części teoretycznej kursanci omówlili m.in. podstawy anatomii i fizjologii, właściwości plastra, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, zalety terapii, przygotowanie do zabiegu, zasady i metodyka zabiegu. Następnie przystapili do pracy w parach i poznali podstawowe aplikacje na takie przypadłości jak: bóle kręgosłupa, bóle kolan, dolegliwości bólowe barku, bolesność okolic przyczepów (np. łokieć tenisisty), stan po skręceniach i zwichnięcia stawów, dolegliwości ze strony ścięgna Achillesa, obrzęki, niestabilność stawów, uszkodzenia mięśni, więzadeł, zmniejszenie ryzyka kontuzji podczas uprawiania sportu, korekcja wad postawy (np. stopa szpotawa), blizny, krwiaki, wskazania do drenażu limfatycznego, dysfunkcje spowodowane nieprawidłową pracą układu receptorowo -€“ mięśniowo - powięziowego.

Podczas całego szkolenia panowała miła i sympatyczna atmosfera, co widać na krótkim filmie   oraz na zdjęciach poniżej.

Zapraszamy do zapisów na drugą edycję powyższego kursu (po zebraniu grupy) oraz na kursy i szkolenia o innej tematyce (w zakładce OFERTA)

 Galeria zdjęć: